gimnazija.jpeg
Kauno r. Raudondvario gimnazija
Kauno r. Raudondvario gimnazija

Gimnazija – bendrojo ugdymo mokykla, jungianti kūrybiškai besimokančią

bendruomenę aktyviai ir sėkmingai veiklai.

gimnazija.jpeg
gimnazija.jpeg
Kauno r. Raudondvario gimnazija
Kauno r. Raudondvario gimnazija

Gimnazija – bendrojo ugdymo mokykla, jungianti kūrybiškai besimokančią

bendruomenę aktyviai ir sėkmingai veiklai.

gimnazija.jpeg
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ketvirtasis projekto mobilumas

Programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto  2018-1-ES01-KA229-051027_2 “Healthier minds, smarter minds” dalyviai  puikiai pasiruošę keliauja į ketvirtą projekto mobilumą Italijoje. Mūsų laukia savo verslo idėjos pristatymas. Lietuvos komandos dalyviai sukūrė stresą mažinančią apyrankę, jos pristatymą ir prezentacijas apie stresą, jo įtaką ir valdymą.

Erasmus + projekto ‘Healthier minds, smarter minds’ ( 2018-1-ES01-KA229-051027_2 ) dalyvių susitikimo Italijoje dienoraštis (2019.10.20-25)

Pirma diena

Dalyvių rytas prasidėjo lankant Castel Di  Sangro mokyklą ir klausant paskaitos apie sveiką mitybą. Mokiniai iš visų projekte dalyvavusių šalių pasiskirstė į komandas ir žaismingu būdu- pasitikrino kiek sužinojo apie būdus gyventi sveikiau.   Po naudingų žinių visi patraukėme į T.Patini muziejų, kur dvi entuziastingos  italų mokinės supažindino su žymaus dailininko, mentoriaus ir politiko gyvenimo istorija ir jo darbais.  Pasmaguriavus ilališko maisto, autobusu keliavome į Abruzo nacionalinį parką. Ten smagiai besišnekučiuodami ir klausydami įdomių gidės pasakojimų nužingsniavome 6 km.

Nustebino:

  • Šiame miestelyje galima sutikti 3 tikras rudas meškas ( jos neagresyvios, nes yra vegetarės)
  • Pica galima pasmaguriauti tik vakare, nes dieną jos nekepamos
  • Italai namuose vaikšto su batais :)

Antra diena

Antradienis buvo skirtas Neapoliui. Pakeliui aplankėme mokslo miesto muziejų , kuris buvo pirmasis tokio tipo muziejus Europoje. Jame išbandėme įvairius interaktyvius eksponatus. Taip pat užsukome į šalia esantį dviračių muziejų, kuris priminė dviračių istoriją ir jų raidą. Popietę praleidome Neapolio centre: matėme Karališkuosius Neapolio rūmus, San Karlo teatrą,Castel dell'Ovo pilį,Vezuvijaus ugnikalnį ir judrias ,triukšmingas Neapolio gatveles.

Vienas iš mūsų tikslų buvo paragauti tikros Neapolietiškos picos ir pasmaguriauti Gambrinus ledų. Tikslas buvo pilnai pasiektas: paragautos 5 rūšių picos ir 6 gardžios porcijos ledų.

Sužinojome:

  • Italai geria PIENĄ su kava
  • Stiklinė vandens, patiekiama su kava, skirta burnai skalauti, kad pasijustų tikras kavos skonis.
  • Neapolis tikrai yra chaotiškas ir be galo triukšmingas miestas.

Trečia diena

Trečiadienio rytą projekto dalyviai praleido pristatydami savo verslo idėją susijusią su sportu arba sveikata. Buvo smagu ir įdomu stebėti įvairiausius pristatymus apie sveikus užkandžius, plaukų segtukus pagamintus iš antrinių žaliavų, popamokines veiklas, kurių metu galima išmokti gaminti sveikus patiekalus, išmokti šokti, žaisti futbolą ar groti gitara. Raudondvario gimnazijos atstovai pristatė stresą mažinančias apyrankes. Mūsų produkto reklaminis filmukas sulaukė daug pagyrų ir ovacijų, tad likome labai patenkinti.

O kaipgi Italija be picų! Mokiniai patys gamino įvairių rūšių picas ir jas valgė. Tikrai puiki patirtis.

Pasistiprinus itališko maistu iškeliavome į kurortinį miestelį Pescocostanzo kalnuose. Aikčiojome matydami nuostabius vaizdus, rankos skaudėjo nuo fotografavimo. Miestelyje   mus netgi pasveikino pats miestelio meras. Pakeliui į namus aplankėme senovinių rakandų muziejų  Ateleta.

Ketvirta diena

Ketvirtą susitikimo dieną projekto dalyviai pradėjo organizuodami savo sukurtų produktų parodą ir jų pardavimą. Mokyklos koridorius aidėjo nuo paauglių kvietimų prieiti prie jų stalo, susipažinti ir įsigyti jų eksponuojamus daiktus ar paslaugas. Norim pasidžiaugti, kad mūsų pagamintos stresą mažinančios apyrankės nuo stalo išnyko labai greitai. Gailėjomės, kad nepagaminome daugiau. Ispanai, reklamuodami savo parduodamas paslaugas, mokė žaisti futbolą ir šokti. Buvo tikrai smagu.

Mokytojos aptarė kitų susitikimų veiklas ir organizacinius projekto vykdymo klausimus.

Popietę praleidome žioplinėdami vietiniame turguje, kuriame prekiaujama daugybe rūšių sūrių, įvairiausių daržovių ir vaisių.

Vakare mokykloje buvo suorganizuotas atsisveikinimo vakarėlis. Italų tėveliai priruošė skanių vaišių, projekto dalyviai šoko trypė visi kartu. Oficialiai įteikus dalyvavimo pažymėjimus visi išsiskirstė į namus. Bet...... pasirodo tai ne visai tiesa, jaunimas dar patraukė pasilinksminti atskirai. Sunku išsiskirti su naujaisiais draugais.Penktadienį laukia ašaros ir atsisveikinimo apsikabinimai ir bučiniai. Kitas susitikimas kovo mėnesį saulėtoje Ispanijoje. Kiti veidai, įspūdžiai, akimirkos.

Projekto koordinatorė

 Simona Mikalauskienė

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
Vyturys Elektronines knygos

Tamo

tamo1

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

atsisiųsti

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

 

Globos centrai 

vaikai yra vaikai baneris300x600 desktop

Free Joomla! templates by Engine Templates