Vasario 14–19 dienomis penki Kauno r. Raudondvario gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys Erasmus + projekte „Zero waste“ (2020-1-CZ01-KA229-078179_6), svečiavosi Portuglijoje, kur vyko antrasis projekto mobilumas. Vizito metu mokiniai iš šešių šalių (Lietuvos, Ispanijos, Portugalijos, Slovėnijos, Čekijos ir Kipro) pristatė savo mini spektaklius atliekų mažinimo tema (vakarėlio organizavimas draugui, energijos taupymas namuose, taupus maisto gaminimas, keliavimas saugant gamtą, rūbų pirkimas galvojant apie aplinkosaugą). Dar dalyviai lankėsi antrinių žaliavų perdirbimo centre Fibrenamics, kur galėjo susipažinti iš arti su gaminiais,  gaminamais iš perdibtų aliekų: nuo plastikinių butelių iki plytų namo statybai. Susitikimo metu buvo aplankytos žymiausios Bragos ir Guimaraes vietos, išklausytos legendos apie bažnyčias ir istorinius pastatus. Tačiau didžiausią dalį laiko paaugliai bendravo tarpusavyje, leido laiką su portugalų šeimomis ir jų draugais.

Dalyvių įspūdžiai

Viltė Sriubaitė: Didžiausią įspūdį padarė žmonės, jų kultūra ir požiūris į pasaulį. Man buvo labai keista, kad žmonės Portugalijoje yra labai atsipalaidavę, jie nesirūpina dėl smulkmenų ir mėgsta į viską žiūrėti iš geros pusės. Jie yra labai draugiški ir bet kokius svetimšalius priima kaip draugus. Savaitė Portugalijoje prabėgo lyg sekundė. Ji buvo labai turininga ir pilna naujų potyrių bei labai smagi:)

Dovydas Augustaitis: Portugalai yra gyvas gyvenimo mėgavimosi pavyzdys!

Miglė Mačiulytė: Portugalijoje visi atsipalaidavę, labai draugiški. Namuose leido vaikščioti su batais ir vėluoti į mokyklą. Energetinius gėrimus ten gali pirkti vaikai. Taip pat visi turi po katę.

Meiras Ražanauskas: Nustebino, kad portugalai vaikšto su batais namie, mergaitės tėvai, pas kurią buvau apsistojęs, naktim beveik nemiegodavo. Portugalijoje labai gražūs vaizdai.

Jovaras Rožnys: Mano kelionė į Portugaliją man  padarė didžiulį įspūdį, nes nuostabūs, geranoriški žmonės ir graži šalis. Jų požiūris į gyvenimą labai laisvas: jie kada nori ir kaip nori linksminasi, gyvena šia akimirka ir jiems nerūpi pasekmės. Šeima, kuri mane apgyvendino, ir draugų grupė negalėjo būti geresnė. Ta greitai prabėgusi, be galo linksma bei pilna nuotykių savaitė buvo nepakartojama.

Simona Mikalauskienė projekto koordinatorė Lietuvoje

Lapkričio antrą savaitę Kipre įvyko pirmasis Erasmus + projekto „Zero waste“ (2020-1-CZ01-KA229-078179_6) susitikimas. Kauno r. Raudondvario gimnazijai atstovavo dvi mokytojos ir penkios mokinės. Mobilumo metu dalyviai pristatė savo mokyklas, šalis ir miestus, kūrė ir pateikė istorijų ekologijos tema „Jokių atliekų“, gamino patiekalus iš maisto likučių, rodė darbelius iš įvairių atliekų. Vizito metu projekto buvome supažindinti su Larnakos miestu ir Larnakos druskos ežeru, pasivaikščiojom Pano Lefkara kaime, garsėjančiame nėriniais, vadinamais lefkaritika ir sidabriniais rankdarbiais, dar lankėmės Skarinou aplinkosaugos centre, skanavome kiprietiško meze ir „Churchkhela“ (riešutai virtose vynuogių sultyse).

Projekto dalyviai gyveno kipriečių šeimose, tad turėjo puikią progą susipažinti su šia kultūra, gyvenimo būdu ir papročiais iš labai arti.

Dalijamės vaikų patirtais įspūdžiais

 „Kipre susipažinau su daug gerų ir draugiškų mokinių. Mokykla, kurioje lankiausi, buvo erdvi ir didelė, taip pat dauguma koridorių buvo lauke (dėl karščio). Šeima labai draugiška ir maloni. Mane labai nustebino jų įprotis vaikščioti namuose su batais ir vėliau juos palikti savo kambaryje.“ (Liepa Balčiūtė, 7c)

„Įspūdžių buvo daug, susiradusi naujų draugų išmokau tai, ko prie jūros tikrai neišmoktum lengvai. Važiuodama pro didelius kalnus, pagalvojau, kaip viskas pasikeitė ir kad automobilių vairas yra kairėje pusėje. Grįžusi namo, nenusiaudavau batų, nes nemandagu vaikščioti basomis, tad vaikščiojama su šlepetėmis arba lauko batais. Atsikėlusi ryte ir pasiruošusi eiti i mokyklą lauke matai daug kačių. Pagal jų tikėjimą yra manoma, kad šias kates atvedė dievybė Helena ir apsaugojo ir dar vis saugo gyventojus nuo nuodingų gyvačių ir jų įkandimų.“(Paulina Puraitė, 8c)

 „1. Kipre oras ir vanduo yra labai šiltas šiuo metų laiku 2. Dauguma žmonių yra labai draugiški 3. Miestuose ir gatvėse vaikšto daug kačių 4. Saulė pakyla anksčiau ir nusileidžia vėliau negu Lietuvoje 5. Kipriečiams mažiau svarbi asmeninė erdvė.“ (Viltė Daulenskaitė, 6a)

 Simona Mikalauskienė, projekto koordinatorė Lietuvoje

Balandžio 21 d Erasmus + projekto Zero Waste (2020-1-CZ01-KA229-078179_6) dalyviai dalyvavo virtualiame susitikime. Susitikimo metu išklausėme prezentacijas kaip partnerių mokyklos rūpinasi aplinka, taip pat Paulina Puraitė, Liepa Balčiūtė, Goda Staniulytė ir Meiras Ražanauskas pristatė mūsų gimnazijos veiklas saugant gamtą ir aplinką. Po visų šalių pristatymų, mokiniai balsavo už gražiausius darbelius, kurie buvo sukurti viso projekto metu.

Paskutinė susitikimo dalis buvo pati smagiausia, nes paaugliai buvo suskirstyti į mišrias komandas ir dirbdami grupelėse turėjo rasi išėjimą iš pabėgimo kambario. Užduotys buvo įvairiausios: rebusai, kryžiažodžiai, informacijos suradimas iš video medžiagos, paveiksliukų atpažinimas ir istoriniai klausimai. Vaikai turėjo galimybę parodyti savo išmonę, paplepėti su kitos šalies dalyviais ir smagiai praleisti laiką.

Virtualus susitikimas pavyko puikiai, tačiau su nekantrumu laukiam realių susitikimų.

Projekto koordinatorė Simona Mikalauskienė

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
 
Vyturys Elektronines knygos
 

NŠA

Nacionalinė švietimo agentūra

Nacionalinė švietimo agentūra

Tamo

tamo1

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

atsisiųsti

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

 

Globos centrai 

vaikai yra vaikai baneris300x600 desktop

Kauno r. Raudondvario gimnazija